Mezinárodní festival umění mládeže Písek 2012
1 fotogalerie

V pátek 27.07. 2012 se v píseckém kulturním domě konal Mezinárodní festival umění mládeže Písek 2012, kterého se zůčastnily velké dechové orchestry z Čínské lidové republiky a České republiky. Návštěvníci mohli zhlédnout vystoupení více jak pěti stovek mladých hudebníků, kteří předvedli mimořádné umělecké výkony.  více na http://www.tvpisek.cz/104-mezinarodni-festival-umeni-mladeze-pisek-2012/ více…

Cenu poroty získal čínský orchestrpá 27.7.2012

V pátek 27.07.2012 se v píseckém kulturním domě uskutečnil první ročník Mezinárodního festivalu umění mládeže Písek 2012. Tohoto hudebního klání, které pořádala Česko - Čínská kulturní asociace ve spolupráci s Asociací ředitelů hudebních souborů v Pekingu, se zúčastnilo celkem 9 velkých dechových orchestrů. Šest souborů bylo přímo z Čínské lidové republiky a tři z České republiky. Návštěvníci festivalu mohli vidět více jak pět stovek hudebníků, kteří předváděli vynikající umělecké výkony.

Hlavní cenu festivalu, cenu poroty, si do Číny odvezl Dechový orchestr Střední školy Bayi.

Velký úspěch v této skvělé konkurenci zaznamenal také Dechový orchestr ZUŠ Vimperk, jehož zástupci přebrali z rukou místostarosty města Ing. Vojtěcha Bubníka Cenu města Písek.

Cenu juniorů získal Dechový orchestr Yu Yuan Middle School a Cenu za umělecký projev Symfonický orchestr Yu Ying Zlatá plachetnice z Pekingu.

Roman Ondřich DiS. - tiskový mluvčí města Písek

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 36514× od 3.11.2012
oblíbené: 0×

© multimediální studioQUIN.cz