Kompostárna a sběrný dvůr Písek získaly ocenění Presta - prestižní stavba jižních Čechút 30.4.2013

V úterý 30.04.2013 byla za účasti představitelů vedení města slavnostně otevřena Kompostárna Písek a sběrný dvůr. Odborná porota udělila této stavbě v kategorii Vodohospodářské a ekologické stavby zvláštní ocenění Presta – prestižní stavba jižních Čech. Investorem tohoto projektu bylo město Písek, projektantem společnost Erding a.s. Brno a zhotovitelem firma Strabag a.s.

Porota ocenila výjimečný přínos stavby a moderní řešení sběrného dvora a kompostárny pro odpadové hospodářství města Písku a široké okolí přilehlých obcí.

Jedná se o moderní řešení ekologicky důležité stavby v jihočeském regionu. Ojedinělý „sběrný dvůr“ bude ročně zajišťovat zpracování biologicky rozložitelného materiálu v objemu cca. 5 – 6 000 tun, který bude možno opětovně využít pro agrotechnické účely.

Město Písek čerpalo na tento projekt dotaci z Operačního programu životního prostředí ve výši téměř 90%. Celkové náklady na modernizaci a rozšíření kompostárny a vybudování sběrného dvora činily cca. 65,2 mil Kč, přičemž dotace činila 46,3 mil Kč.

 

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 20849× od 20.5.2013
oblíbené: 0×

© multimediální studioQUIN.cz